Derby dla Lwówianki!

Mecze derbowe zawsze przynoszą dużo emocji, tak było również i tym razem. W ramach rozgrywek płockiej B-klasy, Lwówianka Lwówek pokonała na własnym stadionie Szopena Sanniki 2:0.

Spotkanie przyciągnęło dużą ilość kibiców, którzy momentami prowadzili zorganizowany doping. Po postawie drużyn było widać, że każdej zależy na zwycięstwie. Mecz był bardzo twardy i było w nim dużo walki. Gospodarze na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą, gola dla Lwówianki zdobył Krystian Olejniczak. W drugiej połowie Szopen nastawił się na atak, co wykorzystali piłkarze z Lwówka i ustalili wynik meczu na 2:0, strzelając gola w końcówce spotkania.

Przegrana Szopena przekreśliła ich szansę na awans do A-klasy. Szopen bez zmian znajduje się na 4 miejscu w tabeli, zaś Lwówianka awansowała na 6 pozycję wyprzedzając Orkan Lelice.

Następny mecz Lwówianka rozegra na wyjeździe z Mazowią Słubice 27 maja o godzinie 16.00, zaś Szopen 28 maja na własnym stadionie podejmie Zorzę Szczawin.