27 maja odbył się 80 jubileusz sannickiej biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w 2017 roku obchodzi okrągły jubileusz istnienia – 80 lat. Jubileusz ten zorganizowany został 27 maja w budynku OSP w Sannikach. 

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości min.: Pracownicy Urzędu Gminy Sanniki na czele z Wójtem – Gabrielem Wieczorkiem, Radni Gminy Sanniki wraz z Przewodnicząca – Wandą Milczarek, przedstawiciele starostwa powiatowego, przedstawiciele Książnicy Płockiej, pracownicy sąsiednich bibliotek, byli wójtowie i naczelnicy Gminy Sanniki, obecni oraz byli pracownicy biblioteki, dyrektorzy szkół,  sołtysi oraz strażacy z okolicznych jednostek OSP.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sannikach Barbara Golus, witając wszystkich zaproszonych gości. Następnie zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej „Biblioteka wczoraj i dziś”, która została przygotowana przez pracowników biblioteki. Kolejnym elementem było omówienie postaci Pani Ireny Śmiałowskiej, która przez 30 lat prowadziła bibliotekę w Sannikach. Bardzo ciekawy był film z tegorocznym wywiadem przeprowadzonym z Panią Ireną w dniu jej 109 urodzin, w którym opowiadała jak funkcjonowała biblioteka i z jakimi trudnościami borykała się prowadząc bibliotekę w trudnych materialnie czasach.
Dodatkowo uroczystość uświetniły występy:  dzieci z Samorządowego Przedszkola w Sannikach, występ taneczny grupy sannickie nutki, pokazy tańca break dance wykonane przez młodzież z Sannik oraz występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sanniki”.
Po występach głos oddany został gościom, gdzie nie zabrakło podziękowań za zaproszenie na uroczystość oraz życzeń dla całej sannickiej biblioteki.
Na zakończenie Pani dyrektor zaprosiła wszystkich na skromny poczęstunek.

Zapytaliśmy o wrażenia po jubileuszu Panią Dyrektor GBP w Sannikach Barbarę Golus:

– Jubileusz się udał, jestem zadowolona z przebiegu całej uroczystości. Chciałam ze swojej strony podziękować gościom za przybycie, a także wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji i grupom artystycznym za wspaniale przygotowane występy.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*