Piękny Jubileusz OSP w Osmolinie [zdjęcia]

24 września obchodziliśmy piękne święto strażackie. W 2017 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Osmolinie ukończyła okrągłe 100 lat i z tej okazji został wyprawiony Jubileusz. OSP Osmolin powstała w 1917 roku, jest to druga pod względem wieku jednostka na terenie gminy Sanniki, starsza jest tylko OSP Sanniki.

Uroczystości obchodu stulecia jednostki rozpoczęły się od zbiórki wszystkich pododdziałów pod strażnicą, a następnie wszyscy przemaszerowali pod Kościół Parafialny, gdzie odbyła się msza w intencji wszystkich strażaków oraz jednostki. Po zakończeniu Mszy świętej ponownie powrócono pod strażnicę, gdzie odbyły się główne obchody Jubileuszu.
Obchody rozpoczęły się od powitania wszystkich zaproszonych gości przez Wiceprezesa Jana Wrzesińskiego. Na uroczystości przybyli min. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak, Komendant Powiatowy PSP Roman Kossobudzki, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Mariusz Ostrowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ZOSP RP Województwa Mazowieckiego Karol Podleśny, Wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek, Przewodnicząca Rady Gminy Sanniki Wanda Milczarek.
Następnym punktem było złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości druha Sylewstra Podczaskiego (naczelnika OSP w Osmolinie) o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, meldunek został złożony Prezesowi ZOSP RP Waldemarowi Pawlakowi, który następnie dokonał przeglądu pododdziałów. Po tym ceremoniale wciągnięto flagę na maszt przy odegranym hymnie Polski oraz hymnie Ochotniczych Straży Pożarnych przez orkiestrę strażacką działającą przy OSP w Sannikach. Tuż po tym przedstawiony został zarys historyczny jednostki. Kolejnym punktem, dość ważnym dla druhów OSP w Osmolinie było wręczenie odznaczeń. Rozpoczęto od nadania złotego medalu za zasługi dla jednostki OSP w Osmolinie. Medalem został udekorowany sztandar jednostki. W czasie uroczystości  uhonorowano także  zasłużonych członków OSP. Uchwałą Prezydium Zarządu  Głównego OSP RP druh Jan Stańczak został odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP. Pozostali druhowie zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi, brązowymi medalami OSP oraz wręczono odznaczenia za wysługę lat. 
Miłym akcentem było przekazanie prezentu dla jednostki jakim była piła ratownicza do cięcia stali i betonu, która została przekazana na ręce Prezesa jednostki Jana Stańczaka i Naczelnika Sylwestra Podczaskiego. Po przemowach gości, druh Jan Wrzesiński podziękował gościom za przybycie, a druhna Barbara Golus podziękowała osobom, które przyczyniły się do organizacji Jubileuszu istnienia 100 lecia straży. Na koniec Dowódca Jubileuszu złożył meldunek o zakończeniu uroczystości Prezesowi Waldemarowi Pawlakowi.
Po oficjalnej części, uroczystość uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sanniki. Po wszystkim, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Ochotniczej Straży Pożarnej w Osmolinie gratulujemy tak okazałego Jubileuszu oraz dziękujemy za wkład włożony w rozwój lokalnego pożarnictwa. Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych 100 lat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*