Aktualności

Pożar w Szkaradzie: Trzyosobowa rodzina straciła dach nad głową

W nocy z 15 na 16 stycznia 2024 roku doszło do tragicznego pożaru w miejscowości Szkarada na Mazowszu. Trzyosobowa rodzina doświadczyła dramatycznych strat, a ich życie zmieniło się w jednej chwili.

Ogień wybuchł przed godziną 1:00, a na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 zastępy OSP Sanniki, 2 zastępy OSP Czyżew, JRG Gostynin, OSP Szkarada oraz zastęp OSP KSRG Brzezia. Dzięki ich szybkiej reakcji nie było osób poszkodowanych, jednak budynek mieszkalny uległ całkowitemu zniszczeniu.

Tragedia dotknęła szczególnie starszą trzyosobową rodzinę, której dach nad głową został zniszczony. W wyniku pożaru stracili cały dorobek życia. Budynek nie nadaje się do zamieszkania, a remont jest niezwykle obciążający dla pogorzelców. Z racji wieku oraz dolegliwości zdrowotnych poszkodowani nie są w stanie powrócić do normalnego życia.

Rodzina zwraca się z gorącą prośbą o pomoc ludzi dobrej woli. Każda forma wsparcia, czy to finansowe, rzeczowe czy moralne, może pomóc im w odbudowie i powrocie do normalności. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc, prosimy o kontakt z lokalnymi organizacjami charytatywnymi lub bezpośrednio z rodziną. Zorganizowana została również zbiórka pieniężna na portalu Szczytny Cel, pod adresem https://szczytny-cel.pl/z/szkarada – każda złotówka jest bardzo ważna!

W tych trudnych chwilach liczy się każda pomoc. Szkarada potrzebuje naszej solidarności i wsparcia.

Za: OSP Sanniki, OSP Czyżew, JRG Gostynin, OSP Szkarada oraz OSP KSRG Brzezia


Jeśli możecie, prosimy o wsparcie tej dotkniętej tragedią rodziny. Każda pomoc jest cenna. ????