KulturaAktualnościKalendarium

Rockowe pożegnanie lata w Płocku – 1 września 2023

Podczas Summer Fall Festival 2023 na deskach amfiteatru w Płocku zaprezentują się następujący wykonawcy:

  • Kult
  • Farben Lehre
  • Big Cyc
  • Jelonek
  • Alastor

Będzie to znakomita okazja do wysłuchania repertuaru legend polskiego rocka i zakończenia bardzo mocnym akcentem sezonu letniego.

Bilety na tą imprezę można nabyć on-line na stronie bilety.pokis.pl oraz w bileterii płockiego POKiSu.

Plakat Pożegnanie Lata 2023

Rok 1982 to wyjątkowy moment w historii polskiej sceny muzycznej. W sercu Warszawy, zrodził się zespół KULT. Swój debiutancki występ odnotowali 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. Unikalnym w Polsce osiągnięciem jest fakt, że KULT jest zespołem aktywnie koncertującym, nieprzerwanie, przez niemal 40 lat. To kapela, która pod swą nazwą podpisała 17 albumów długogrających. Ponad trzydzieści utworów KULT-u gościło na listach przebojów w Polsce, wśród nich takie jak „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci”, i wiele innych. Rozegrali ponad 3000 koncertów, nie tylko w Polsce, ale także na estradach Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, i Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to pełne energii spektakle trwające przynajmniej dwie godziny. Kazik Staszewski, niekwestionowany lider zespołu, to artysta, który osiągnął zarówno sukcesy artystyczne, jak i komercyjne zarówno w kontekście swojej działalności solowej, jak i w ramach KULT-u.

Zespół FARBEN LEHRE powstał w wrześniu 1986 roku, tworząc dynamiczny i energetyczny zespół, który zachował swoją witalność przez lata. Mają na swoim koncie 14 albumów studyjnych, 6 DVD i wiele kompilacji. Farben Lehre koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie dzielili scenę z takimi zespołami jak The Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators i Dritte Wahl. Ich muzyka jest pełna energii, melodyjna, pełna radości i wolna od kompleksów. Teksty pełne szczerości i ostrości dźwięków tworzą artystyczne dzieło, które próbuje nawiązać duchową więź z drugim człowiekiem. Niektóre z ich najważniejszych utworów to „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Manifest”, „Matura”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”, „Szeregowiec” i „Terrorystan”.

Big Cyc, legenda polskiego rocka, świętuje swoje trzydziestopięciolecie. To zespół, który gra dla swoich fanów od 35 lat i jest jak starzejące się wino, staje się coraz lepszy i bardziej wytworny. Ich program, oparty na obserwacji polskiej rzeczywistości, jest pełen przekazu i humoru. Big Cyc zdobył wiele nagród, w tym Złote i Platynowe Płyty oraz wystąpił na wielu festiwalach i w telewizji. Od 35 lat grają w niezmienionym składzie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba, wzbogaconym o klawisze Piotra „Gadaka” Sztajdla i jazgoczące gitary Marka „Marasa” Szajdy. Ich jubileuszowa trasa koncertowa w 2023 roku obiecuje niezapomnianą zabawę.

„Jelonek” to solowy projekt Michała Jelonka, skrzypka. Skrzypce to główny bohater tego projektu, instrument pełen emocji i ekspresji. Jelonek eksperymentuje z różnymi gatunkami muzycznymi, łącząc rock i metal z elementami muzyki klasycznej. Jego utwory czerpią inspirację z wielkich kompozytorów takich jak Vivaldi, Paganini, Rosinni, Chopin i Suppe, łącząc je w rockowe aranżacje. Michał Jelonek tworzy muzykę, która jest zarówno energetyczna, jak i melodyjna, pełna niesamowitej ekspresji i pasji.

Zespół Alastor powstał w Kutnie w 1986 roku. Ich muzyka to połączenie ostrej i przystępnej energii, melodyjna i pełna radości gry oraz szczerych słów. Przez lata grali na wszystkich znaczących festiwalach rockowych i metalowych w Polsce, dzieląc scenę z takimi zespołami jak The Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators i Dritte Wahl. Alastor to duchowy następca klasycznego rocka, gotowy dostarczyć energii i radości z grania swojej muzyki.