KalendariumKulturaMazowsze

Festiwal Kultury Mazowsza

W najniższą sobotę, 2 września, mieszkańcy Warszawy odkryją przed sobą lawinę niezwykłych atrakcji. W ramach Festiwalu Kultury Mazowsza, który odbędzie się na terenie Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu, czeka ich pełen wrażeń dzień. Program festiwalu obejmuje fascynujące warsztaty, spektakle oraz koncerty, rozpoczynając się o godzinie 12:00. Co najlepsze, uczestnictwo w tej wyjątkowej okazji jest całkowicie bezpłatne.

Festiwal stanowi niezwykłe wydarzenie, które ma na celu uczcić 25-lecie samorządu województwa mazowieckiego oraz przekazać mieszkańcom stolicy piękno bogatej muzycznej, tanecznej i kulturowej tradycji Mazowsza. Wyjątkowy program został stworzony we współpracy z mazowieckimi instytucjami kulturalnymi, kołami gospodyń wiejskich, twórcami ludowymi oraz rzemieślnikami z regionu.

Dla uczestników festiwalu przygotowano różnorodne warsztaty, takie jak warsztaty wokalne, operowe, tańca ludowego, malarstwa, kaligrafii oraz tworzenia tradycyjnych wycinanek kurpiowskich, zabawek i lampionów. Warsztaty te przygotowane zostały przez wybitne instytucje takie jak Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawską Operę Kameralną, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Muzeum Wsi Radomskiej oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana.

Oczywiście, nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach festiwalu. Na nich czekają animacje, malowanie twarzy, gry i zabawy, układanie trójwymiarowych puzzli oraz interaktywny fotosalon. Ponadto, w repertuarze znajdą się ujmujące spektakle plenerowe, w tym „Koziołek Matołek” (Teatr Polski), „Zmysły” (Teatr A3) oraz „Podróżnicy” (Teatr AKT).

Wieczorną scenę ożywią wybitni artyści. O godzinie 18:00, duet Karaś/Rogucki zaserwuje wyjątkowy koncert, a o 19:15 na scenie pojawi się zespół Poparzeni Kawą Trzy, gotowy rozgrzać serca publiczności.

To ważne wydarzenie jest hołdem dla mieszkańców Mazowsza, którzy uczestniczą w żywym dziedzictwie kultury regionu. Festiwal Kultury Mazowsza, którego organizatorem jest samorząd województwa mazowieckiego, przybliża dziedzictwo Mazowsza i tworzy wyjątkową okazję do wspólnego czerpania radości z bogatej kulturowej spuścizny tego regionu.

Festiwal Kultury Mazowsza