Kultura

Integracyjny Piknik Rodzinny w Gąbinie

20 sierpnia na magicznym „Dołku” przy ulicy Wojska Polskiego w Gąbinie odbył się niesamowity Integracyjny Piknik Rodzinny o nazwie „Tacy Sami”. To był prawdziwy festiwal radości i jedności, który zgromadził liczne grono mieszkańców, niezależnie od wieku. Wszędzie królowała energia beztroskiego świętowania.

Był zapach grillowanego jedzenia unoszący się w powietrzu, a dmuchane zjeżdżalnie wabiły z uśmiechem dzieci i dorosłych. Wata cukrowa i zapach chybotającego popcornu wprawiały wszystkich w prawdziwie dziecięcy nastrój. Nie zabrakło także odważnych wystąpień egzotycznych zwierząt i fascynującej ekspozycji sprzętu OSP Gąbin, które wciągnęły tłumy w świat niezwykłych doświadczeń.

Dla dorosłych uczestników pikniku pojawiła się również niezwykła szansa – mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. To była piękna okazja do podzielenia się nadzieją i szansą na nowe życie dla innych.

Czas spędzony razem miał wyjątkowe znaczenie, a organizator, czyli Stowarzyszenie Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin, zasłużyło na ogromne brawa za to wspaniałe przedsięwzięcie. Ten piknik to dowód na to, że wspólnota potrafi razem tworzyć magiczne chwile.

Warto podkreślić, że to niezwykłe wydarzenie zostało sfinansowane dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz środkom z budżetu Miasta i Gminy Gąbin. To świetny przykład tego, jak inicjatywy społeczne mogą być napędzane przez wspólne działania i wsparcie finansowe, tworząc coś niezwykłego dla społeczności.