Mazowsze

V Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury w POKiSie

Z ogromnym entuzjazmem i serdecznym zaproszeniem, Urząd Miasta Płocka, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Forum Kultury Mazowsze oraz Mazowiecki Instytut Kultury świętują wspólnie kulturę na V Mazowieckim Konwencie Animatorów Kultury. Czas spełnienia marzeń nadejdzie w dniach 21-23 września 2023 roku, kiedy to wszystkie drogi prowadzą do magicznego Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów.

Ten niezwykły weekend przyniesie ogromne bogactwo wrażeń. Warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania, ścieżki tematyczne – to tylko namiastka emocji, które nas czekają. Mamy tu przestrzeń do odkrywania, twórczego rozwoju i przede wszystkim wspólnej radości. Nie możemy się doczekać, aż zagoszczysz wśród nas!

Rejestracja, która trwać będzie do 8 września 2023 roku, to Twoja szansa na udział w tym niesamowitym wydarzeniu. A co najlepsze – uczestnictwo jest zupełnie bezpłatne. To właśnie w województwie mazowieckim kładziemy nacisk na edukację kulturalną. Po raz piąty animatorzy i edukatorzy kultury z całego regionu spotkają się na Mazowieckim Konwencie Animatorów Kultury, by nie tylko integrować się, ale przede wszystkim wzmacniać swoje zawodowe kompetencje.

W każdym zakątku Mazowsza tętni życie kulturalne. Domy kultury, biblioteki, szkoły i organizacje pozarządowe stanowią serce społeczności. To tutaj pracują nasi bohaterowie – edukatorzy i animatorzy kultury, nieustraszeni liderzy życia lokalnego oraz artyści o pasji społecznikowskiej. To oni każdego dnia dają impuls lokalnym społecznościom, organizując wydarzenia, które łączą kulturę z codziennym życiem.

V Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury to wydarzenie stworzone z myślą właśnie o nich. To miejsce, w którym integracja i sieciowanie nabierają nowego znaczenia, a kompetencje zawodowe rosną w siłę. To także idealna okazja do dzielenia się doświadczeniami oraz dyskusji nad dokumentami ważnymi dla całego środowiska.

Pierwszego dnia konwentu, nasz ukochany Płock – miasto-gospodarz – zaprezentuje swoją kulturalną strategię na lata do 2030. Czekają nas fascynujące wystąpienia, które przybliżą nam wyzwania i pasję towarzyszącą pracy animatorów kultury. Będziemy także zgłębiać tajemnice równowagi i spokoju w świecie pełnym dynamicznych zmian.

Nie możemy zapomnieć o różnorodnych ścieżkach tematycznych, które w pierwszym dniu konwentu zabiorą nas w podróż po pięknych miejscach Płocka i okolic. Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego, Płockie Zagłębie Art Brut, Zespół Krajobrazowo-Przyrodniczy Jaru Rzeki Brzeźnicy – to tylko niektóre z nich. Będziemy mogli wcielić się w rolę podróżników i odkrywców w krainie kultury i sztuki.

Warsztaty to serce każdej edycji Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury. W tym roku ich oferta jest niezwykle różnorodna, od zwinnego zarządzania instytucją kultury przez radzenie sobie ze stresem po twórcze rękodzieło. To właśnie tutaj nasze umiejętności nabiorą nowego blasku, a my wypełnimy się nową energią.

Trzeci dzień konwentu to także czas na rozmowy z laureatami konkursu Impuls Kultury realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. To chwila, w której patrzymy w przyszłość z perspektywą doświadczeń.

Nie zapominamy o sztuce, która zawsze towarzyszy kulturze. Wystawa Zofii Bisiak to spotkanie z naturą w najpiękniejszym wydaniu – papiery czerpane przeniosą nas w świat roślin i ich piękna. A w chwilach relaksu czeka nas strefa Czytelni Elektra, która przeniesie nas w krainę literatury.

Nie możemy się doczekać spotkania z Tobą na V Mazowieckim Konwencie Animatorów Kultury. To nie tylko wydarzenie, to prawdziwa uczta dla duszy i umysłu.